Ozan Tufan: Dünya Kupası’nda favorim yok

İngiltere Championship gruplarından Hull City’de forma giyen Ozan Tufan, Katar’ın mesken sahipliğini yaptığı 2022 FIFA Dünya Kupası’nda favori kadrosu olmadığını söyledi. Kadrosuyla Dünya Kupası ortasında kamp yapmak üzere Antalya’ya gelen orta saha oyuncusu Tufan, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Ülkesini özlediğini söyleyen Tufan, “Vatanımızı özledik. Türkiye’ye, Antalya’ya geldiğimiz için çok memnunum. Burada 7-8 günlük kampımız var. Düzgün bir kamp devri geçireceğimizi düşünüyorum. Benim de birinci kampım olacak. Onun için heyecanlıyım. Çalışıp en düzgün formda geri döneceğiz. Ligimize devam edeceğiz” dedi.

Futbolda her vakit güzel sonuçlar alınamadığına dikkati çeken Ozan Tufan, şöyle devam etti:

“Zaman vakit sorunlar de çıkabiliyor. Şu anda ligde bulunduğumuz pozisyondan keyifli değiliz. Onu düzeltmek için buradayız. Dünya Kupası ortasından sonra daha düzgün bir Hull City için elimizden gelenin en güzelini yapmayı düşünüyoruz. Onun için çalışmaya geldik, uğraşımızı göstereceğiz Amaçlarımız var. Onları da başarabilirsek bizim için hoş olur”

Tufan, Türkiye’nin yer almadığı Dünya Kupası’nda favori ekibi olup olmadığıyla ilgili soruya ise “Tabi ki üzücü bizim için. Zira genç bir ulusal ekip takımımız var. Orada bulunmak, genç oyuncular ve bizler için de büyük gurur, gurur olurdu. Bunu canı gönülden çok isterdik. Tabi futbolda bazen kusurlar oluyor. Kısmet diyelim, bazen birtakım konumlar olmuyor. O sebepten ötürü biz de kaçırdığımızı düşünüyorum. Favori grubum yok. Biz de izliyoruz, takip ediyoruz” diye konuştu. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir