ABD’de 4 yaşındaki kız çocuğu babasının bıraktığı silahla kendisini başından vurdu

ABD’de Grovetown Polis Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada, 24 yaşındaki baba Davion Daniels’ın silahını meskenin üst katında bırakıp telefonla konuşmak için alt kata indiği belirtildi.

Açıklamada bu sırada diğerlerinin da bulunduğu meskende silahı eline alan 4 yaşındaki kızın kendisini başından vurduğu açıklandı.

Ailesi tarafından hastaneye kaldırılan kız çocuğunun ameliyat edildiği ve hayati riski atlatamadığı belirtilen açıklamada, olayda bir el ateş edildiğini fakat tabancanın yasa dışı yollarla modifiye edilerek tam otomatik hale getirildiği kaydedildi.

BABA GÖZALTINA ALINDI

Açıklamada, 9 milimetrelik Glock marka dolu tabancayı yerde bıraktığını kabul eden Baba Daniels’ın gözaltına alındığı aktarıldı.

Daniels’a, çocuklara “ikinci derece makus muamelede bulunmak” ve “makineli tabanca bulundurma” suçlamasının yöneltildiği anlatılan açıklamada, gözaltındaki babanın kefalet talebinin de reddedildiğine işaret edildi.

Grovetown kenti yetkilileri, “özellikle küçük çocukların bulunduğu ortamlarda” silahlar konusunda daha sorumlu davranılması gerektiğinin altını çizdi.

Diğer yandan, Illinois eyaletinin Chicago kentinde 2 yaşındaki kız çocuğu konutta bulduğu silahla kendisini elinden vurmuştu. Hastaneye kaldırılan çocuğun durumunun âlâ olduğu öğrenilmiş, olayla ilgili gözaltına alınan olmamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir