Abdullah Avcı: Ne gerekiyorsa onu yapacağız

UEFA Avrupa Ligi H Kümesi 3’üncü maçında Trabzonspor, yarın deplasmanda Fransa temsilcisi Monaco’ya konuk olacak.

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı ve Marek Hamsik, müsabaka öncesi maçın oynanacağı II. Louis Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.

Avrupa Ligi’nin en tecrübeli kadroların biriyle karşılaşacaklarını söyleyen Abdullah Avcı, “Monaco, Fransa tarihinin en değerli kulüplerinden birisi. Ligde farklı, Avrupa Ligi’nde farklı formasyonlar deniyorlar. Her iki formasyonda da hazırlığımızı yaptık” diye konuştu.

“GEÇİŞ DEVRİ YAŞIYORUZ”

Yarın oynanacak maçta sonucu performansın belirleyeceğini söyleyen Avcı, “Tecrübe mi performans mı derseniz, bunu yarın oyundaki performans belirler. Memleketler arası maçları oynamış oyuncunun sayısının fazla olması avantaj üzere dursa da biz bir geçiş periyodu yaşıyoruz, tecrübeli oyuncularımız var. Bugün bilhassa Fransa’da Monaco’da yaş ortalaması genç fakat şu an itibariyle Fransa’nın en bedelli gruplarından bir tanesi. Bence yeterli bir karşılaşma olacak. Her iki ekip da kazanmak isteyecek, oyun içindeki ayrıntılar bunu belirleyecek. 1 hafta sonra rövanşını oynayacağız. Yarın umarım buradan en düzgün biçimde oyunun başından sonuna kadar hakikat oynayarak oyunun karşılığını alırız” şeklinde konuştu.  

“KAZANMAK İÇİN NE GEREKİYORSA ONU OYNAYACAĞIZ”

Maçtaki önceliği sorusunu yanıtlayan Avcı, “Bir ideolojimiz var lakin kazanmak için oyun tertipleri olarak ne gerekiyorsa onu oynayacağız. Önceliğimiz oyunu gerçek oynamak, alanda organizasyonlarımızın ve planlarımızın hakikat biçimde işlemesidir. Bunun içinde yanlışsız sonuç alıyorsak 1 hafta sonraya avantajlı gidilecek” sözlerini kullandı.

“HAMSİK, DÜNYA FUTBOLU İÇİN ÖZEL BİR OYUNCU”

Avcı, grubun yıldızlarından Marek Hamsik’i alanda daha çok görmeyi istediğini söyleyerek, “Biz onu her vakit sahanın içinde sağlıklı görmek istiyoruz. Özel oyuncular her vakit olmuyor. O da hem dünya futbolu hem bizim için özel bir oyuncu. Umarım sakatlanmadan daima alanda olur. Alanda kalabildiği kadar kalsın” dedi.

HAMSİK: BU CİNS MAÇLARI SEVEN BİR OYUNCUYUM

Monaco Teknik Yöneticisi Philippe Clement’in kendisine yönelik övgülerine teşekkür eden Slovak oyuncu Marek Hamsik, “35 yaşındayım ve daha evvel Napoli formasıyla Avrupa’da birçok kıymetli maçta yer alma fırsatı buldum. Bu tıp maçları seven bir oyuncuyum. Tabi ki kolay olmayacak lakin ben kendi fizikî durumum açısından kendimi atlattım. Ekiple bir arada olmaktan memnunum ve yarın değerli bir maça çıkacağız” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir