Antalya Turizm Fuarı sektörü ağırlamaya hazırlanıyor

ANTALYA (İGFA) – Turizm sanayisinin tüm dinamiklerini beşinci kere bir ortaya getirecek olan Antalya Turizm Fuarı (ATF23), 35 ülkeden 25 binin üzerinde turizm profesyoneli ve paydaşına tekrardan mesken sahipliği yapacak.

Fuar öncesi düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle bir ortaya gelen Antalya Turizm Fuarı Kurucusu Selçuk Meral, ATF23 hakkında soruları yanıtladı. Toplantıya Antalya Gazeteciler Cemiyeti Lideri İdris Taş, Antalya Halkla Alakalar Derneği Lideri Güldal Siğinç ve Antalya Reklamcılar Derneği Lideri Fulya Sarman da katıldı.

Antalya Turizm Fuarı’nın Kurucusu Selçuk Meral, etrafımızda yaşanan kriz ortamı nedeniyle fuarı çok sancılı bir devirde gerçekleştirmeye çalıştıklarını lakin inançlarını hiç yitirmediklerini tabir etti.

Meral, çok sancılı bir devirde Antalya Turizm Fuarı’nı gerçekleştirdiklerine dikkati çekerek, “Ama birinci başta olduğu üzere o inançla, o tutkuyla hiç yılmadan devam ediyoruz. Bunun da meyvesini alıyoruz. İnananların sayısı gitgide artıyor ve artık dünyada da ATF’nin kendi tadı, kendi ismi olan bir tertip olarak hepimizin ve kentimizin gurur duyabileceği bir marka olduğunu da belirtmemiz gerekiyor. Bunu yalnızca benim belirtmem de kâfi değil bunu hepimizin belirtmesi gerekiyor. Zira bir gerçek, ikincisi kentimizin, üçüncüsü ülkemizin bir üretimidir bu. Ayrıyeten büsbütün yerli bir üretim. Eserlerimizin yüzde 90-99’u Antalya’daki insanımızdan, esnafımızdan, markalarımızdan ve ham unsurlarından üretiliyor. Yerli zira büsbütün Türkiye’nin insanıyla çalışıyoruz ve bunu yaratan grup kesimin içerisinden” dedi.

Antalya Halkla Bağlantılar Derneği Lideri Güldal Siğinç, aktiflik kapsamında; kendi stantlarında dernek üyeleri ve Akdeniz Üniversitesi İrtibat Fakültesi öğretim vazifelilerinin tecrübelerini genç iletişimcilerle paylaşacaklarını duyurdu. İki gün boyunca üniversite öğrencilerinin transferlerini ise Sena Tıp tarafından yapılacağını belirten Siğinç, AHİD’in ATF23’te “Turizmde Prestij İdaresi Nasıl Yapılır?” ve “Turizmde Kriz İdaresi Nasıl Yapılır?” oturumlarını da yapacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir