Babacan’dan ‘Pençe-Kılıç’ yorumu: Bu operasyonla Türkiye’nin caydırıcı gücü bir kez daha ortaya konmuştur

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Irak ve Suriye’nin kuzeyindeki terör maksatlarına yönelik düzenlenen Pençe-Kılıç Hava Harekatı’na ait, “Bu operasyonla Türkiye’nin caydırıcı gücü bir sefer daha ortaya konmuştur.” dedi.

Babacan, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündemi kıymetlendirdi.

Düzce’deki zelzeleden etkilenenlere geçmiş olsun dileğinde bulunan Babacan, zelzele başta olmak üzere doğal afetlere hazırlık hareket planlarının yer aldığı raporu, tüm kurum ve kuruluşlara daha evvel ilettiklerini söyledi.

Terör örgütü PKK ile kararlılık içinde uğraşın parti programlarında değerli yere sahip olduğunu tabir eden Babacan, “Her türlü terör örgütüne, PKK’ya karşı da büyük bir çabayı daima birlikte vermek zorundayız. PKK dahil tüm terör örgütleri ve hareketlerini kınıyoruz, lanetliyoruz. Etnik, dini ve ideolojik hiçbir mazeretin terör aksiyonlarına münasebet oluşturamayacağını da söylüyoruz. Teröristlerin şiddete dayalı tüm prosedürlerini muhakkak reddediyoruz.” diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye ve Irak’ın kuzeyinde düzenlenen Pençe-Kılıç Hava Harekatı’na ait de konuşan Babacan, “Suriye ve Irak’ta düzenlenen kapsamlı hava harekatının planlanmasından icrasına kadar emeği geçen tüm silahlı kuvvetler mensuplarını tebrik ediyorum. Bu operasyonla Türkiye’nin caydırıcı gücü bir kere daha ortaya konmuştur.” görüşünü paylaştı.

Ali Babacan, mümkün bir kara harekatı gerçekleşmesi durumunda muhalefet partilerinin de bilgilendirilmesini talep ederek, bu durumda seçilen tarih hakkında da güvenlik sorumlularından bilgi almak istediklerini lisana getirdi.

DEVA Partisi Genel Lideri Babacan, partileri için hazırladıkları reklam sinemasına, fiyatını ödemeyi teklif etmelerine karşın birtakım medya kuruluşlarının ambargo uyguladığını da aktardı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir