Beşiktaş’ın 12 dakikalık imha planı! Galatasaray’ın Karagümrük’ten yediği goller mercek altına alındı

Ligin birinci 2 sırasında yer alan G.Saray ile F.Bahçe’nin haftayı kayıpla geçmesi, Beşiktaş’ın pazar günü lig başkanı ile oynayacağı derbinin değerini daha da arttırdı. Tepe yarışında ezeli rakibi Galatasaray’ın 8 puan gerisinde yer alan siyah beyazlılar 3-0 hükmen galip sayılacağı Gaziantep maçının dışındaki 5 müsabakayı kayıpsız geçerek az olan umudunu son ana kadar sürdürmek istiyor. Şenol Güneş ve grubu rakibi tahlil için ağır mesai harcarken siyah beyazlıların en kıymetli referans noktası G.Saray’ın oynadığı son Karagümrük maçı.

BORİNİ-DİAGNE’NİN GOLLERİNE İNCELEME

3. dakikada öne geçtiği maçta 18 ve 30. dakikalar ortasında tam 3 kere topu ağlarından çıkaran sarı kırmızılıların 12 dakikalık süreçte yaşadığı zaaflar siyah beyazlılar tarafından mercek altına alındı. G.Saray’ın o süreçte orta alanda ve savunmada yaşadığı sorunları tahlil eden Güneş ve grubu bunların üzerine çalışmalar yaptırarak ezeli rakibini seyircisi önünde mağlup etmeyi planlıyor. Borini ve Diagne’nin attığı gollerde Galatasaray’ın yaptığı yanlışlar da siyah beyazlı kadronun derbi planında en kıymetli koz olarak öne çıkıyor.

SON 10 GOLÜN 7’SİNDE REDMOND İMZASI

Beşiktaş’ın şiddetli maçta en güvendiği isimler olarak Redmond, Cenk ve Aboubakar öne çıkıyor. Son devirde dayanılmaz bir çıkışa imza atan Redmond Beşiktaş’ın ligdeki son 10 golünün 7’sinde hisse sahibi. (4 gol, 3 asist) Üstün Lig’de 27 maçta 12 gol, 3 asiste imza atan Cenk ile son 7 resmi maçın yalnızca 1’inde sessiz kalan ve bu süreçte 7 kere ağları havalandıran Aboubakar da formuyla dikkat çekiyor. Karagümrük maçının manzaralı tahlillerini oyuncularına aktaran Güneş erken gollerle sonuca gitmeyi planlıyor.

48- Beşiktaş ile G.Saray, Harika Lig’de 130. kere karşı karşıya gelecek. Bugüne kadarki maçlarda sarı kırmızılılar galibiyetlerde 48-38 üstün.

7- G.Saray’ı ağırladığı son 7 lig maçını kaybetmeyen Beşiktaş (6G, 1B), daha uzun bir seriyi yalnızca Nisan 1997-Eylül 2004 ortasındaki 9 müsabakalık süreçte yakaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir