Büyük ikramiyenin sahibi İstanbul’da, TC vatandaşıdır!

İSTANBUL (İGFA) – Milli Piyango yılbaşı ikramiyesinin Kolombiya’da bir bireye çıktığına ait argümanlara dair, kamuoyunu bilgilendirmek ismine yazılı açıklama yaptı.

31 Aralık Pazar akşamı gerçekleştirilen yılbaşı özel çekilişinde 400 milyon TL’lik büyük ikramiye Ulusal Piyango Online üzerinden alınan bir tam bilete isabet ettiğine dikkati çekilen açıklamada, “Büyük ikramiyeyi kazanan talihli İstanbul’da ikamet etmekte olup, 1969 doğumlu erkek bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Şahsî Bilgileri Muhafaza Kanunu uyarınca talihlinin isteği olmadan kendisiyle alakalı daha fazla bilgiye yer verilememekte olup, “İkramiyenin Kolombiya’ya çıktığı” tezi külliyen temelsiz ve gerçek dışı olduğu kaydedildi.

Milli Piyango Online’da üyelik kaydı yapılabilmesi için T.C. kimlik numarası verisinin girilmesinin yasal mecburilik olduğu hatırlatılan açıklamada, “Bu bilgi, MERNİS (Merkezi Nüfus Yönetimi Sistemi) üzerinden teyit edildikten sonra üyelik açılabilmektedir. Ayrıyeten ülkemizdeki mevcut yasal düzenlemeler gereği, üyelerin oyun oynayabilmeleri ve ikramiye ödemesi alabilmeleri için kesinlikle Türkiye bankalarında hesap sahibi olmaları gerekmektedir. İkramiye ödemeleri de üyelerin Türkiye’de bulunan şahsî banka hesaplarına yapılmaktadır. Toplumsal medyada gerçek kimliklerini gizleyerek anonim olarak paylaşım yapan birtakım hesaplardan başlatılan bu temelsiz savların ve spekülasyonların, bir siyasi partinin genel lider yardımcılığı vazifesini yürüten bir şahıs tarafından, gerçekliği araştırılmadan kamuoyu açıklamasına bahis yapılması ise son derece üzücüdür” tabirleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir