Cami derneği yöneticisinin oğlu müezzini dövdü

İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde Akşemsettin Cami’nin müezzini Hanefi Çil, bir küme tarafından tekme ve yumruklarla darbedildi.

Piyalepaşa Mahallesi’nde meydana gelen olayda 52 yaşındaki Çil, teravih namazı çıkışında bir kümenin saldırısına uğradı. Çil yere yığılırken, saldırganlar ise olay yerinden kaçtı. Sıhhat takımlarının unsur müdahalesi sonrası hastaneye kaldırılan Çil, şikayetçi oldu.

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği, müezzini darp edenlerin Ahmet Can Y. ve Sefa Ş. olduğunu belirledi. Bunun üzerine iki saldırgan gözaltına alındı.

DERNEK YÖNETİCİSİNİN OĞLUYMUŞ

Cami derneği yöneticisi olan Arif Y. ile Kur’an Kursu konusunda geçmişte uyuşmazlık yaşayan müezzin Hanefi Çil ile birbirlerinden şikayetçi oldukları için dernek yöneticisinin oğlu olan Ahmet Can Y.’nin Çil’i darp ettiği ortaya çıktı.

Çil’e takviye veren Manevi Unsurlu Liyakatli Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Mil-Diyanet-Sen) Genel Lideri Celaleddin Gül
ise “Güvenlik kamera imgelerini inceleyen Beyoğlu Asayiş polisi müezzini darp eden kişinin dernek yöneticisinin oğlu Mehmet Can Y. olduğunu tespit etti. Dernek terörüne son vermek için cami dernekleri kesinlikle Diyanet’e bağlanmalıdır” açıklamasını yaptı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir