Canlı yayında İHA muhabirine saldırdılar!

Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Grand Carpet Halı Fabrikasında 11.30 sıralarında bilinmeyen bir sebepten ötürü yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda polis, itfaiye grubu ve sıhhat takımı sevk edildi.

Dumanların yükseldiği yangın ihbarı üzerine olay yerine giden İhlas Haber Ajansı Muhabiri Said Vakkas Yağcı, telefonundaki programla canlı yayın yapmaya ve imajları İHA merkeze aktarmaya başladı.

İlk olarak İtfaiyenin söndürme çalışmalarını ve etraftaki ambulansları görüntüleyen Yağcı’ya, fabrikanın güvenlik vazifelileri olduğu tez edilen 10 kişilik küme tarafından kimlik sorulup telefonu kapatması istendi. İHA mhabiri olduğunu söyleyip kimliğini göstermesine karşın Yağcı’yı darp etmeye başlayan küme, akabinde muhabirin elindeki telefonu zorla alarak gasp etti. Gerisinde hakaret ve küfürler yağdıran kümesi polis grupları ayırarak bölgeden uzaklaştırdı. Bu sırada canlı yayında olduklarından habersiz küme, telefona el koyduklarını söyleyerek imgeleri silmeye çalıştı.

Canlı yayında yaşanan darp olayı saniye saniye kaydedilirken, telefonunu geri almak isteyen İHA muhabirine bir küme hakaret ve tehditlerle saldırdı. Telefona el koyduklarını canlı yayında itiraf eden güvenlikçiler akabinde imgeyi silmek için uğraş sarf etti.

İhlas Haber Ajansı Muhabiri Sadi Vakkas Yağcı’nın yanına giden şahıslar muhabiri imgeleri sildirmeye zorladı. Canlı yayına saniye saniye yaşanan olay sonrası Gaziantep Emniyet Müdürlüğü takımları harekete geçti. İHA muhabiri kendini darp edip telefonu gasp eden şahıslardan şikayetçi olurken, taraflar tabirleri alınmak üzere karakola götürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir