CHP’li Özkoç, sınır kapısında eroinle yakalanan Veysel Filiz ile ‘irtibatım yok’ diyen Fuat Oktay’ın Filiz ile makam odasında çekindiği iddia edilen fotoğrafları gösterdi

T24 Haber Merkezi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Okay, Edirne’den yurt dışına çıkarken aracında uyuşturucu husus ile yakalanan eski Brüksel Büyükelçiliği  Basın Müşaviri Veysel Filiz ile birlikte verdiği fotoğraflar hakkında ‘kamuya açık bir alan, herkes fotoğraf çektirebilir’ diyerek Filiz ile öncesinde ya da sonrasında rastgele bir bağlantısının olmadığını tez etti. CHP Küme Başkanvekili Engin Özkoç ise, “az evvel palavra söylediniz” diyerek, Okray’ın Filiz ile kendi makam odasında çekindiği fotoğrafları TBMM’de gösterdi.

TBMM 2023 Bütçe Görüşmeleri sırasında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Edirne’nin Hamzabeyli Hudut Kapısı’ndan Bulgaristan’a çıkış yaptığı sırada aracında yapılan aramada 100 kilo dolayında eroinle yakalanan eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri Veysel Filiz ile birlikte verdiği fotoğrafların gündeme gelmesi hakkında konuştu. “Kamuya açık bir alanda fotoğraf verilmiş. Kendisini hiç tanımam” dedi. Öncesinde ya da sonrasında Filiz ile bir irtibatı olmadığını söyleyen Oktay, “Fotoğraflara da ben bakarım, bir irtibatım yok. İşlediği ya da karıştığı hiçbir hata ile ilgili hiçbir makamı aramadım.” dedi. 

Oktay’ın konuşmasının akabinde CHP’li Özkoç, Oktay ile Filiz’in birlikte verdiğini tez ettiği 5 fotoğrafı TBMM’de gösterdi. “Az evvel palavra söylediniz demek istemiyorum lakin gerçek dışı konuştunuz” diyen Özkoç, Oktay’ın makamında çektirdiği fotoğrafı da gösterdi. “Daha 4-5 tane birlikte fotoğrafınız var” diye konuşan Özkoç, Oktay’a, “Az evvel palavra söylediniz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir