Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Küçük esnafın prim günü düşüyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri’de düzenlenen mitingde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

”Resmi sayı; şu anda bu meydan bir rekor kırdı, 135 bin kişi bu alanda. Bay Bay Kemal bak Kayseri ne diyor? Gösteri ve istismar için sarsıntı bölgesine gidenler onlar sırtını dönse dahi biz zelzelenin tüm izlerini silene kadar bölgede olmayı sürdüreceğiz. 837 bin 500 çadır, 100 bin konteynerin kurulumunu yaptık. İnşa süreci başlayan konut sayısı 141 bin 300, köy meskeni sayısı 58 bin 630.

”14 MAYIS DEMOKRASİ ŞÖLENİMİZ ŞİMDİDEN İYİ OLSUN”

Bizim kumaşımız milletimizin kumaşıdır, bizim hamurumuzu milletimiz karmıştır. Bizim aşkımız milletimizin aşkıdır. 2002’den beri tüm çabaları bir arada verdik. 15 Temmuz’da ulusal iradeyi birlikte savunduk. PKK’ya gereken karşılığı 14 Mayıs’ta veriyor muyuz? 14 Mayıs demokrasi şölenimiz şimdiden güzel olsun. Elini vicdanına koyan herkes hizmet aşkımızı takdir ediyor. Donanmamızın amiral gemisi TCG Anadolu’yu ordumuza teslim ettik. İstanbul’da yüzlerce kişi TCG Anadolu’yu gezdi. Şu anda İzmir’de yüzlerce kişi TCG Anadolu’yu geziyor. Bay Bay Kemal’in Kayseri’de Katarlılara sattılar palavrasını attığı fabriklada yeni jenerasyon Fırtına otüslerini ve Altay tankını ürettik. Adamın işi gücü palavra. Bu hafta başında ulusal muharip uçağımız KAAN’ı hangardan çıkardık. Karadeniz doğalgazını milletimizin konutuna kadar getirdik. Faturalar gelmiştir bu ay doğalgaz fiyatsız. Kayserili kardeşimi 1 sene boyunca da 25 metreküp doğalgazı fiyatsız kullanacak. Etrafımızda doğalgaz ve petrol fışkırırken biz yıllarca bundan yoksun kaldık. Aile ve Gençlik Bankası kuracağız. Sapkın akımlar karşısında aile kurumunu güçlendireceğiz.

KÜÇÜK ESNAFIN PRİM GÜNÜ DÜŞÜYOR

Cudi Gabar’dan da müjdeli haber aldık. Günlük 100 bin varil üretim kapasitesine sahip petrol rezervi bulduk. Kuyumuza bölücü örgütün alçakça katlettiği şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın’ın ismini verdik. Gabar’daki petrolümüz de Kayseri’nin lisanlara destan üzüm pekmezi kıvamında. İşte bu kalitedir. Çok pak ülkemizin günlük muhtaçlığının 10’da 1’ini karşılayacak. Buradan bakkal pazarcı üzere küçük esnaflarımıza müjde vermek istiyorum. Küçük esnafımızın prim ödeme gün sayısını SGK’lılarla eşitleyerek 7 bin 200 güne indiriyoruz. Bu çalışmadan 1 milyon küçük esnaf faydalanacak.

”AĞZI SÜT KOKAN TORUNUNU SİGORTALI YAPIYOR”

Ağzı süt kokan torununu SGK’lı yapan birisi utanmadan millete hak hukuk adalet dersi veriyor. Ağzı süt kokan torununu sigortalı yapıyor Bay Bay Kemal.

”LGBT, CUMHUR İTTİFAKI’NIN SEMTİNE UĞRAYAMAZ”

CHP, YETERLİ Parti, HDP LGBT’cidir. LGBT, AK Parti’nin MHP’nin Cumhur İttifakı’nın semtine uğrayamaz. Zira biz ailenin kutsiyetine inanıyoruz. Aile bizde kutsaldır. Güçlü bir aile olmazsa çürük bir milletle karşı karşıya kalırsınız. Selo’ya özgürlük diyor. Kim bu Selo? Diyarbakır’da 51 kardeşimin vefatına neden olan ahlaksız. Benim milletim 14 Mayıs’ta size yol vermeyecek. AK Parti iş başında olduğu sürece siz Selo’yu meloyu çıkaramazsınız.

”AMERİKA’DAKİ HAMBURGERCİDE YENEN BÜYÜK LOKMALAR VAR”

Amerika’daki hamburgercide yenen büyük loklmalar var. O lokmalar kimlerle paylaşıldı? Şu Avrupa Almanya’sı İngiltere’si Fransa’sı bu kardeşimize niye saldırıyor? Türkiye’deki beklediklerini bulamadıkları için. Meral Hanım niçin susuyor? LGBT ile ilgili ne söyledin? Bay Bay Kemal ’17-25 Aralık teşebbüsündeki her şey montajdı.’ diyor. Madem palavra olduğunu biliyordur niye aylarca Meclis kürsüsünde o palavralar üzerinde tepindin? Seni bu palavra ve iftira furyasına öncülük etmeye kim zorladı? Hangi örgüt bulaştırdı. 15 Temmuz destanına ‘Kontrollü darbe.’ diyerek lekelemeni kimler istedi?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir