Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır’da gençlerle buluştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle; Dün Malatya’da 60 bin kişinin iştirakiyle hoş bir toplu açılış yaptık. Bugün Diyarbakır’da da 70 bini bulan bir iştirakle harika bir açılış merasimi yaptık. Diyarbakırlı kardeşlerimizle samimi bir muhabbetimiz oldu. Diyarbakır, şenliği her yıl düzenleyeceğimiz kentler ortasında yer alıyor. Kültür yolu şenliklerini yaygınlaştıracağız. İzmir, Adana, Gaziantep, Erzurum ve Trabzon olarak belirledik. Ülkemizin hoşluklarını ortaya koyan her faaliyet bizim için değerlidir. Ülkemize kazandırdığımız bu güçlü altyapının üzerine çok daha büyük maksatlara hakikat yürüme imkanına sahibiz.

‘TÜRKİYE YÜZYILI’NI SİZLERLE DORUĞA TAŞIYACAĞIZ

Türkiye, emin ve kararlı adımlarla yoluna devam ediyorsa gerisinde bu türlü bir emek ve çaba vardır. Ülkemizin sahip olduğu kalkınma altyapısının ve demokratik kazanımlarının bize getirdiği bu seviyeyi daha ileriye taşımak istiyoruz. Birileri diyor ki AK Parti’nin gençliği yok, gençlik burada. Bu gençler önümüzdeki haziranda sandıklarda o birilerine gereken dersi verecek. Milletimizin her bir ferdinin bilhassa de sizlerin daha fazla takviyesini talep ediyorum. Bunların kaygısı ne sizlersiniz ne de ülkemizdir. Hem özgürlüğümüze sahip çıkacağız hem refahımızı artıracağız. Uydurma telaffuzların, uydurma duruşların maskelerini birer birer indireceğiz. Kendi ikballerini 85 milyon vatandaşın felaketine bağlayanların hesaplarını tepetaklak edeceğiz. Türkiye yüzyılını sizlerle bir arada tepeye taşıyacağız. Zira biz daima birlikte Türkiyeyiz.

HDP’si ve öbürleri yalnızca laf üretirler. Onlar Kandil’e yol ararlar, biz halkımıza çağdaş yollar yaparız, farkımız bu. Biz daima birlikte Türkiyeyiz derken Türkiye Yüzyılı’nı birlikte inşa edeceğiz derken birileri üzere istismar yapmıyoruz. Bütün yolları gençlerimizle birlikte yürüyor her çabamızı onlarla birlikte gerçekleştiriyoruz. Ben gencim, niçin? Zira gençlerle beraberim. Sizinle bir arada yol yürüyenlerin ihtiyarlaması mümkün değil. Gençler nereye gidersek gidelim, gençlerimizle bir ortaya gelmeye ehemmiyet veriyorum.

İlk kere oy kullanacak toplamda 6 milyonun üzerinde gencimiz var. Biz bu buluşmalarla tıpkı vakitte gençlerimizle ortak geleceğimizi şekillendiriyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir