Erdoğan’ın sözleri Miçotakis’in dengesini bozdu! Türkiye’yi tehdit etti…

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Çekya’nın başşehri Prag’da düzenlenen Avrupa Kurulu Gayriresmi toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Miçotakis, Cuhmurbaşkanı Erdoğan’ın “Bir gece apansız gelebiliriz” kelamlarıyla ilgili soruya, “Çeviriden duyduklarım muğlak. Ben düzgün olanı tercih edeceğim. Türkiye’nin öteki hiçbir ülkenin ulusal egemenliğine dair bir fikri olmadığı kısmını seçiyorum. Ülkemizin doğu Ege’deki adalara ait ulusal egemenliğini sorgulamaya yönelik bu kabul edilemez telaffuzun son bulmasını temenni ediyorum” diye cevap verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN PRAG’DA NET MESAJ

Perşembe günü Prag’da bir basın açıklaması düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gazetecinin sorduğu “Bir gece aniden gelebiliriz mesajınızla Yunanistan’a saldırabiliriz mi diyorsunuz?” sorusuna, “Yani mevzuyu anlamışsın aslında. Bu yalnızca Yunanistan için geçerli değil. Bizi rahatsız eden, bize saldıran hangi ülke olursa olsun, onlara karşı karşılığımız ‘Bir gece apansızın gelebiliriz.’ Bunu bu türlü bilmeleri, bu türlü anlamaları lazım. Şu an prestijiyle siz anladığınıza nazaran herhalde onlar da anlamıştır.” diyerek karşılık vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir