Fenerbahçe’den VAR kayıtlarının yayınlanması sonrası çarpıcı çıkış: Kara bir leke

Sivasspor-Galatasaray ve Gaziantep FK-Beşiktaş maçına ilişkin VAR kayıtlarının kamuoyuyla paylaşılması sonrası Fenerbahçe açıklama yaptı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada şu tabirlere yer verildi:

“DEHŞET VE ISTIRAP İÇİNDE TAKİP ETTİK”

Futbolu kirleten bu isimlerin ve bu isimlerin şayet varsa Türk futbol paydaşları ortasındaki her bir uzantılarının, futbolumuzdan silinmelerini temenni ediyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından “resmi kaynaklar aracılığıyla” birinci defa açıklanan VAR kayıtları üzerine bu açıklamayı yapmayı sorumluluk kabul ediyoruz. Kamuoyu vicdanlarını rahatsız eden, 25 Aralık 2022 tarihinde oynanan Gaziantep FK-Beşiktaş ve 29 Aralık 2022 tarihinde oynanan Demir Küme Sivasspor-Galatasaray maçlarının VAR kayıtlarını dehşet ve ıstırap içinde takip ettik.

“TÜRK FUTBOL TARİHİNE GEÇECEK KARA BİR LEKE”

Hem tepe hem de düşme sınırında birçok ekibin mukadderatıyla oynayan, Harika Ligin adalet çerçevesinde yönetilmediğinin fotoğrafı olan bu kayıtlar, Türk futbol tarihine geçecek kara bir lekedir. Bununla birlikte Türk futbolunun marka kıymetinin bu durumda olmasının büyük ögesi olan kronikleşmiş hakem facialarından futbolumuzun temizlenmesi için de bir milattır. Sezonlardır üst üste yaşanan kaosa sebep olan olayların bugün yalnızca bir kısmı gün yüzüne çıkmışken;

“HAKEM ATAMALARININ TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Türkiye Futbol Federasyonu birinci sefer tedbir ve aksiyon alma odaklı bir hal ortaya koymuştur. Bu tavır şeffaf idare anlayışının en samimi göstergesidir. Kendilerine sorumluluk sahibi bu tutumları için teşekkür ederiz. Futbolumuzda yaşanan skandallara dair milat olarak kabul ettiğimiz bu adımı son derece kıymetli buluyor, hakem atamaları ve hakem performanslarının takipçisi olacağımızı vurguluyoruz.

“FUTBOLUMUZDAN SİLİNMELERİNİ TALEP EDİYORUZ”

Ayrıca hakem yanlışının da ötesinde, inanılmaz bir durum olarak gördüğümüz bu yaşananlarla ilgili gelişmelerin ve atılacak adımların da takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. Futbolu kirleten bu isimlerin ve bu isimlerin şayet varsa Türk futbol paydaşları ortasındaki her bir uzantılarının, futbolumuzdan silinmelerini temenni ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir