İletişim’den İsrailli yetkililere tepki!

ANKARA (İGFA) – İletişim Lideri Altun, paylaşımında, İsrail akınlarında ailesi ve meskenini kaybeden El Cezire muhabiri Wael Al-Dahdouh’a başsağlığı diledi.

Wael Al-Dahdouh’un meskeninin yıkılmasıyla Gazze’de gazetecilere yönelik hain bir taarruz daha gerçekleştirildiğini belirten Bağlantı Lideri Altun, bu üslup taarruzların rastgele gerçekleştiğine inanmakta zorlandıklarını bildirdi.

İsrail’in, gerçeklerin Gazze’den çıkmasını sistematik bir halde engellemeye çalıştığını belirten İrtibat Lideri Altun, “Bu cins hücumlar ile gazetecileri susturmak terör taktiği uygulamaktır.

Sivillere yönelik korkutma ve terör taktikleri uygulayan kimi İsrailli yetkililer, Gazze konusundaki prensipli duruşumuz nedeniyle Türkiye’yi eleştirme cüretinde bulunuyor. Terörizmin ne manaya geldiği konusunda kimseden ders alacak değiliz.” açıklamasında bulundu.

“MİLYONLARCA SİVİLİN BU FORMDA KUŞATILMASI İNSANLIK DIŞI”

Türkiye’nin uzun müddettir PKK ve DEAŞ üzere terör örgütleriyle uğraş ettiğini anımsatan İrtibat Lideri Altun, şunları kaydetti:

“Terörizmin ne manaya geldiğini pek düzgün biliyoruz. Lakin hiçbir şey sivillerin kasıtlı ve sistematik olarak amaç alınmasını yasallaştıramaz. Tüm dünya, 7 Ekim’de İsrail’e yönelik taarruzun yanı sıra İsrail’in Gazze’de bugüne kadar 6 binden fazla sivilin vefatına sebep olan taarruzlarına da şahit oldu. Hiçbir insani yardıma müsaade verilmeden milyonlarca sivilin bu formda kuşatılması insanlık dışı ve barbarcadır. İsrail hükûmetine işledikleri cürümler ile bir an önce yüzleşmelerini tavsiye ediyoruz. Çatışmanın kaynağı net bir biçimde aşikardır, Filistin topraklarının devam eden işgali. İsrail’in bu gerçek ile yüzleşmesi gerekiyor. Tüm dünya Gazze’deki katliamlara ve dehşete şahit olurken, İsrail’in memleketler arası kamuoyunu aldatması artık mümkün değildir.

Halkla ilgiler kampanyaları, memleketler arası hukuka açıkça alışılmamış bir formda sivillerin öldürülmesindeki vahşeti örtbas edemez. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a saldırmanın İsrail’e hiçbir yararı yoktur. Cumhurbaşkanı Erdoğan, çatışma anlarında her vakit tansiyonu düşürmeye yönelik adımlar atarak barış davetinde bulunmuştur. Hiçbir vakit hakikatsiz mazeretlerle günahsız sivilleri maksat almayı haklı görenlere karşı çıkmaktan çekinmemiştir. Bir sefer daha hemen ateşkes ve esir değişimi için müzakere davetinde bulunuyoruz. Gazze’ye milletlerarası insani yardımın girmesine müsaade verilmelidir. Son iki haftadır yaşanan olaylar, temel sorunun İsrail’in, Filistin topraklarında devam eden işgali olduğunu ve bunun artık göz arkası edilemeyeceğini göstermiştir. Milletlerarası kamuoyu, İsrail’i mevcut yaklaşımından vazgeçirmeli ve uyuşmazlığın iki devletli tahlil yoluyla nihayete ermesi için baskı yapmalıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir