İzmir merkezli 10 ilde FETÖ operasyonu: 5 tutuklama

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma kapsamında, örgütün TSK ve sivil öge yapılanmasında yer alan, ankesörlü/ sabit çizgilerden ya da büfelerde konseyi kontörlü telefonlardan bağlantı kurduğu tespit edilen 5’i Hava Kuvvetleri, 4’ü Jandarma Genel Komutanlığı’na mensup 4’ü muvazzaf olmak üzere 9 asker, 16’sı ise darbe teşebbüsü sonrası ilişikleri kesilen askeri okul öğrencisi hakkında gözaltı kararı verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Vilayet Jandarma Komutanlığı grupları, şüphelilerin gözaltına alınması için İzmir merkezli 10 vilayette saat 01.00 sıralarında eş vakitli operasyon başlattı.

Haklarında gözaltı kararı verilen şüphelilerden 2’sinin üsteğmen ve 7’sinin ise astsubay rütbesinde olduğu öğrenildi. 25 şüpheliden 23’ü yakalanarak, gözaltına alındı.

5 TUTUKLAMA

Operasyon kapsamında gözaltına alınan 23 şüphelinin emniyetteki süreçleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen 23 şüphelilerden 5’i savcılık tabirinin akabinde, 13’ü ise isimli denetim kuralı ile özgür kaldı, 5’i tutuklandı.

2 firari şüphelinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir