Karamollaoğlu: Kadınlara vereceğimiz önem, topluma vereceğimiz önem ile eş değer

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, “Kadınlarımız toplumumuzun yarısını hatta biraz fazlasını meydana getiriyor. Yüzde 50’nin biraz üzerinde deniyor. Onun için de bayanlara vereceğimiz değer aslında topluma vereceğimiz değer ile eş değer” dedi. 

Saadet Partisi’nden yapılan açıklamaya nazaran Karamollaoğlu, partisinin bayan kollarınca düzenlenen, Hayata Bedel Katan Bayanlar programında bir konuşma yaptı. Türkiye’nin ve dünyanın çok sıkıntı bir dönemeçten geçtiğini belirten Karamollaoğlu, dünyada barış ve huzurun tesisinin temel maksat olması gerektiğini kaydetti.

Bu noktada bayanların rolünün erkeklerden daha fazla olacağına inandığını belirten Karamollaoğlu, “Bugün kendi alanımıza, kendimizi hapsetmiş hissetmeyi gerçek bulmuyorum. Zira dünya küçüldü. Artık bir yerde meydana gelen hadise tüm dünyayı etkiliyor” tabirini kullandı.

“Kadınlara vereceğimiz ehemmiyet aslında topluma vereceğimiz kıymet ile eş değer”

Kadınların birçok bahiste erkeklerden daha hassas olduğuna dikkati çeken Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Kadınlarımız toplumumuzun yarısını hatta biraz fazlasını meydana getiriyor. Yüzde 50’nin biraz üzerinde deniyor. Onun için de bayanlara vereceğimiz kıymet aslında topluma vereceğimiz ehemmiyet ile eş kıymet. Her alanda çok önemli adımlar atmaya muhtaçlığımız var. Hem toplumsal alanda hem siyasette hem bilimde. Ben bugün buraya gelen hanım kardeşlerimizin hepsini tebrik ediyorum.”

“Hakları olmayan adalara hakim oldular”

ABD’nin, Orta Doğu ve etrafında birçok askeri üs kurduğunu belirten Karamollaoğlu, “Irak’ta, Suriye’de, Suudi Arabistan’da, Katar’da, Birleşik Arap Emirlikleri’nde, Mısır’da, Libya’da, Girit’te, Güney Kıbrıs’ta, Yunanistan’da, Bulgaristan’da, Romanya’da her yerde kuruluyor artık. Ne için? Bu bölgedeki hakimiyetlerini tescillemek için. Bütün adalara hakim oldular. Hakları olmayan adalara hakim oldular” değerlendirmesinde bulundu.

Büyük Ortadoğu Projesi’nin hayata geçirilmesi için İsrail ve ABD’nin ortak hareket ettiğini söyleyen Karamollaoğlu, “Orta Doğu’da Türkiye Cumhuriyeti ayakta durdukça bu türlü bir projeyi gerçekleştirmek imkansız bile denebilir. Ancak bizim gücümüz tek başına kâfi mi? İşte sorun orada. Biz bu projeden etkilenen bütün ülkeleri uyarmaya, ayağa kaldırmaya, kesinlikle bir ortaya gelmeye ikna etmek mecburiyetindeyiz” sözlerini kullandı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir