Müzisyen Onur Şener cinayetinde 5 kişi için ağırlaştırılmış müebbet talebi

Ankara’da müzisyen Onur Şener‘in (45) sahne aldığı cümbüş yerinde ‘istek parça’ nedeniyle çıkan tartışmada öldürülmesiyle ilgili hazırlanan iddianamede 3’ü tutuklu, 5 kişi hakkında ‘canavarca hisle adam öldürmek’ hatasından ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası talep edildi.

Onur Şener, 2 Ekim’de Çankaya ilçesinde sahne aldığı cümbüş yerinde, istek kesim nedeniyle çıkan arbedede, boğazı cam bardakla kesilerek öldürüldü. Olaya karışan bakanlıkta iş müfettişi İlker Karakaş (35), Ali Gündüz (36), savunma sanayii alanında elektrik mühendisi Semih Soyalp (36) ile Beğenilen G. ve Jale E. gözaltına alındı. İlker Karakaş, Semih Soyalp ve Ali Gündüz, tutuklanırken Gözde G. ile Jale E. ise isimli denetimle hür bırakıldı.

İddianame hazırlandı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. İddianame, Ankara 31’nci Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. İddianameye nazaran; şüpheliler İlker Karakaş, Ali Gündüz, Semih Soyalp, Jale E. ve Beğenilen G., 2 Ekim gecesi olayın yaşandığı Çayyolu Mutlukent Mahallesi’ndeki cümbüş yerine gitti. Müzik programı saat 01.00’de biten maktul Şener, daha sonra bir arkadaşının doğum günü nedeniyle yine sahneye çıkarak orkestra takımı olmadan müzik söylemeye devam etti. Bu sırada şüphelilerden İlker Karakaş, sahneye yaklaşarak, istek kesim talebinde bulundu. Şener ise programının bittiğini söyledi. Çıkan tartışma, öteki müşterilerin ortaya girmesiyle sonlandı. Bunun üzerine İlker Karakaş ve öbür şüpheliler bardaklarıyla dışarıya çıktı. Şüpheliler, bir mühlet sonra meskenine gitmek üzere iş yerinden çıkan maktul Şener ile ikinci defa tartışmaya başladı ve hengame çıktı. İlker Karakaş’ın elindeki bardakla Şener’in başına vurduktan sonra rastgele savurmaya devam ettiği, şahit ve başka şüphelilerin beyanlarına yansıdığı belirtildi.

5’i için de ağırlaştırılmış müebbet talebi

İddianamede yer alan İsimli Tıp Kurumu raporunda, Şener’in boyun bölgesindeki delici ve kesici alet yarası nedeniyle öldüğü belirtildi. Ayrıyeten 5 şüphelinin de üzerinde Şener’in kan izi bulunduğu, yeniden hepsinin tırnaklarında Şener’in DNA’sının tespit edildiği iddianamede yer aldı. Birlikte hareket ettikleri ve acıma hissi duymadan bardak kırığıyla hareketi gerçekleştirdikleri belirtilen 5 kuşkulu hakkında ‘canavarca hisle taammüden öldürmek’ kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası talep edildi.

Şüpheliler, iddianamenin kabul edilmesi halinde Ankara 31’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir