Sağanak beklenen Bodrum’da fırtına etkili oldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde sağanak yağış beklenirken şiddetli lodos tesirli oldu.

DENİZE AÇILANLAR PİŞMAN OLDU

Bir gün evvelden yapılan ihtarlara karşın denize çıkan yelkenli tekne sahipleri güç anlar yaşadı, birtakım tekneler batmaktan son anda kurtularak Akyarlar Balıkçı Barınağı’na girerek kurtulabildi.

Açık denizde fırtınanın suratı 70 kilometreye dalga yüksekliği ise 2,5 metreye ulaştı. Kıyılarda bağlı bulunan amatör balıkçılara ilişkin tekneler ise fırtınanın tesiri ile demir tarayarak karaya savruldu, kimi ahşap iskeleler parçalandı. Sabah erken saatlerinden itibaren liman dışında tekneleri bulunan kaptanlar teknelerin çapalarını sağlamlaştırdı kimileri ise barınaklara gitti.

FERİBOT SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi bildiri yayınlayarak bugün sabah ve akşam saatlerinde yapılacak olan Datça-Bodrum ve Bodrum-Datça feribot seferlerinin hava muhalefeti nedeniyle iptal edildiğini duyurdu. Güllük’ten İsrail’e gitmekte olan kuru yük gemileri ise Bodrum koylarına girip demirleyerek fırtınanın geçmesini beklemeye başladı.

Bodrum’da bugün öğlenden sonra ve akşam sağanak yağış beklenirken fırtınanın 48 saat daha tesirini sürdüreceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir