TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’den Stefan Kuntz açıklaması: Gidecek mi?

TFF Lideri Büyükekşi, Galler maçının akabinde şunları söyledi:

Samsun’a başkan geldik, önder dönüyoruz. Önümüzdeki maç Ermanistan’la. Adana’da yapacağız o maçı da. Bu 9 puan, EURO 2024 için çok kıymetli. Yolu yarıladık. İnşallah birebir formda devam ederiz. Büyük avantaj yakalamış durumdayız. Bu hoş havayı devam ettiririz. Ekibimizin seyirciyle bütünleşmesi çok hoş. Ulusal Ekip taraftarı oluşturmamız gerektiğini söylmeiştik. Bugün maç boyunca grubumuzu destelediler. Biraz şanssız başladık, iki golümüz iptal edildi, penaltı kaçırdık lakin iki hoş gol attık.

“85 MİLYONDA ONLARCA ARDA GÜLER VARDIR! ONLARI BULMALIYIZ”

Arda jeneriklik bir gol attı. Arda üzere yetenekleri akademiler yoluıyla bulup çıkarmamız lazım. 85 milyonluk ülkemizde onlarca Arda vardır. Onları bulmamız lazım. Arda’nın gençlerimize rol model olması lazım. Bugün hangi stada çıkarsa çıksın tezahürat yapılıyor. Tüm ekiplerimizin akademi konusunda hassas olmasını istiyorum. Bunu başarmamız lazım. Ulusal Kadromuz Avrupa’nın en genç kadrosuydu, Arda ile daha da gençleşti. Bu oyuncuların sayısını çoğaltmalıyız. Bu nesil uzun yıllar muvaffakiyetten muvaffakiyete koşacak inşallah. Hedefimiz EURO 2024’e katılmak değil, orada başarılı olmak. Hocamız iki maçta 6 puan aldı, onu da tebrik ediyoruz.

“KUNTZ İÇİN GENEL KONSEYDEN SONRA KARAR VERECEĞİZ”

İstanbul’dan Riga’ya giderken hocamızla ilgilii soruya; ‘Bu iki maçtan sonra karar vereceğiz’ demiştim. Letonya’da öldük öldük dirildik ancak bugün güzl bir galibiyet oldu. Önümüzde genel heyetimiz var. Genel şurası geçelim, bayramı geçelim ondan sonra yeni idaremizle oturup karar vereceğiz. Şu anda gündemimizde bu mevzu yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir