Tour of Van Bisiklet Turu’nda üzücü olay

VAN (İGFA) – Van Gölü Havzasını ve Van’ı tanıtmak, yerli ve yabancı turistlerin Van’a ilgisini arttırmak ve Van Gölü farkındalığına katkı sağlamak bu sene birinci sefer düzenlenen Tour of Van Bisiklet Turu’nun ikinci gününde Tatvan – Malazgirt etabında üzücü bir olay meydana geldi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Kadrosu Atleti Türkiye Şampiyonu Burak Abay, Tour of Van Bisiklet Turu’nun ikinci gününde Tatvan – Malazgirt etabında bisiklet kazası geçirdi. Başarılı atlet Aba, etabın 75. kilometresinde ön kümede yer alırken yokuş aşağı virajda dikkatli olmaya çalıştığı sırada bisiklet pedal denetimini kaybederek kaza yaptı.

Ambulans ile Malazgirt Devlet Hastanesi’ne götürülen atletin birinci tedavisi yapıldı. Malazgirt Devlet Hastanesi’nden Bulancık Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Abay, tekrar ayrıntılı muayene edildikten sonra taburcu edildi.

Sporcunun hastanedeki muayene sürecini yakından takip eden Bulanık Kaymakamı Oğuzhan Ocak ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Emin Müftüoğlu, atletin sıhhat durumunun uygun olduğunu bilgisini verdi. Şanssız kaza sonrası tedavisi tamamlanan ve taburcu edilen Burak Abay Malazgirt’te ki otelde nezaret altında istirahat etmeye devam ediyor.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön, Yarış Yöneticisi İsmail Aksoy ve Yarış Koordinatörü Şevket Şimşek, atletin kaza sürecinden beridir sıhhat durumunu sıkı bir formda takip ederek sportmen ile ilgilendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir