Twitter’daki Elon Musk’ları siliyor

Twitter’da kullanıcı ismini Elon Musk olarak değiştirenlere savaş açan ünlü iş insanı, bundan bu türlü platformda oburlarının isimlerini kullanan şahısların hesaplarının silineceğini açıkladı.

Twitter’ı satın almasının akabinde attığı adımlarla tartışmalara yol açan Elon Musk, toplumsal medya platformunda ismini Elon Musk olarak değiştirenlere de savaş açtı.

Musk’ın Twitter’da mavi tık uygulamasını paralı hale getireceğini açıklamasının akabinde ortalarında ünlülerinde yer aldığı çok sayıda kişi platformdaki ismini “Elon Musk” olarak değiştirdi. Şirketteki çalışanın yaklaşık yarısını işten çıkararak şimşekleri üzerine çeken Musk, Twitter’da diğerlerinin isimlerini kullanan şahısların hesaplarını sileceğini belirtti.

Musk, paylaştığı tweet’te, “parodi” için diğerlerini taklit eden hesapların kalıcı olarak askıya alınacağını duyurdu. Hesapları kapatmadan evvel artık ihtar da yapılmayacağını kaydeden Musk, onay sistemindeki değişikliğin halka daha fazla kelam hakkı vereceğini tabir etti.

Twitter’daki yeni nizama karşı çıkan eleştirmenler, platformun palavra bilgi ve nefret telaffuzunu yaygınlaştırmasından telaş ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir