Volkan Demirel’den Arda Güler ve Jesus yorumu! ‘Ailemi çok özledim’

Hatayspor’la kontrat imzalayan Volkan Demirel gündemi yorumladı. Deneyimli teknik yönetici, Hatayspor’da yakalanan ortam ile birlikte efsanesi olduğu Fenerbahçe hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Volkan Demirel, beIN Sports’a verdiği röportajda Jorge Jesus ve Arda Güler’le ilgili gelen soruyu cevapladı.

Süper Lig’de teknik adamlara karşı bir güvensizlik ortamı olduğunu belirten Volkan Demirel, “Bir teknik adamı misyona getiriyorsanız 3-5 haftada göndermemelisiniz. Teknik adamların gerisinde durulması lazım. Giresunspor örneği var geçen seneden” dedi.

Fenerbahçe’nin performansını pahalandıran deneyimli teknik yönetici, Jorge Jesus tesirini de unutmadı. Volkan Demirel sarı-lacivertlilerle ilgili, “Jorge Jesus çok kıymetli bir teknik adam. Hocaya hürmet gösterildiği için Fenerbahçe başka dönemlerden daha yeterli görünüyor. Hocanın rakibe nazaran sistemle çıkması çok hoşuma gidiyor. Hiçbir mevzuda ısrar etmiyor. Benim de futbol anlayışım bu biçimde. Yeri gelir üçlü oynarsın, yeri gelir dörtlü. Fenerbahçe şu anda taraftarlarını mutlu ediyor” sözlerini kullandı.

Futbol ekibinde rotasyonun çok değerli bir yere sahip olduğunu belirten deneyimli teknik adam, “Rotasyon futbolda olması gereken bir şey. Fakat bir omurganız olmalı ve bu da 5 şahıstan oluşur. Her değişen oyuncudan performans alamazsan meşakkat başlar” dedi.

Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler’in gelişimi hakkında değerlendirmelerde bulunan Volkan Demirel şu tabirleri kullandı:

“Arda Güler’in gelişimi bence çok düzgün gidiyor şu an. Hocanın ne yapmak istediğini anlayabiliyorum. Evet top ayağına çok yakışıyor lakin bence Jorge Jesus zamanlamayı çok yeterli ayarlıyor. 90 dakika oynayacak durumda değil ki hoca onu oynatmıyor.”

“ŞAMPİYONLUK ORTAMI YARATMALARINI İSTİYORUM”

Hatayspor taraftarına seslenen Volkan Demirel, “Sivas’tan sonra iç alanda oynadığımız birinci maçta Hatay’dan burada adeta bir şampiyonluk ortamı yaratmalarını istiyorum. Bize inansınlar ve birinci 6 haftayı unutsunlar. Bir an evvel maç gelsin, oynayalım istiyorum. Eminim ki oyuncularım da birinci maçla birlikte alanda istediklerimi göstermeye başlayacaktır. Oyuncular ne istediğimi anladı” açıklamasını yaptı.

Hatayspor’la görüşmelerde bulunduğu süreçte başında soru işaretleri olduğunu belirten Volkan Demirel, “Hatayspor’a gelirken aklımda kimi soru işaretleri vardı. Birinci kere İstanbul’dan ve ailemden uzak kalacaktım. Fakat geldiğim andan beri herkes bana akrabasıymışım üzere davranıyor. Fenerbahçe’de çok sevgi ve hürmet gördük ancak buradaki insanların yaklaşımı biraz daha keyifli etti beni. Bize burada çok paha veriyorlar ve biz de inşallah onlara karşılık vereceğiz” diye konuştu.

Hatay’da olması nedeniyle ailesiyle görüşemediğini belirten Volkan Demirel, “Ailemi çok özledim lakin yapacak bir şey yok bizim işimiz bu. İç alandaki birinci maça gelecekler inşallah. Bir maksadınız varsa birtakım zorluklar yaşıyorsunuz” dedi.

Hatayspor’dan teklif almadan evvel kimi ekiplerle görüştüğünü açıklayan Volkan Demirel, “Boşta olan bir hocaya teklifler olması doğal lakin hiçbir ekibe ‘evet’ yada ‘hayır’ yanıtı vermedim. İş oralara hiç gelmedi. Takımımla birlikte aslında ligi takip ediyorduk fakat Hatay’dan teklif gelince önemli ciddi düşünmeye başladık. Ben, yük almayı severim ve o yükü sırtlamayı da bilirim. O yüzden kadronun alt sıralarda olması beni daha da motive etti. Hakikat kararın burası olduğunu düşündük. Kimi teklifler aldık fakat Hatay’ı tercih ettik” açıklamasını yaptı.

Fatih Karagümrük’te başardıklarının birinci etapta beklenmemesi gerektiğini belirten Volkan Demirel, “Karagümrük’te yaptıklarım ile şu anki durum çok farklı. Tıpkı şeyleri kimse beklemesin zira şu anda bir geçiş devrindeyiz. Tek gayemiz kazanmaya başlamak” diye konuştu.

A Ulusal Futbol Grubu hakkında değerlendirmelerde bulunan deneyimli teknik adam şu tabirleri kullandı:

“A Ulusal Ekip’te tertibin hakikat düzenlenmesi gerekir. Başlarında bir teknik adam var ve ona hürmet duymalıyız. Onlar da illa ki güzel oyun, galibiyet istiyorlardır.”

“BU BANA VERİLEN BEDELİ GÖSTERMEZ”

Fenerbahçe’den ayrıldığı periyotta jübile yapılmamasıyla ilgili gelen soruya Volkan Demirel, “Fenerbahçe ile jübile yapamamış olmak benim için bir yara değil, olsa da olur olmasa da. Bu bana verilen kıymeti göstermez. Ben sokağa çıktığımda hala Fenerbahçeliler bana sarılıyorsa, o benim için değişik şeyler söz ediyor. Doğal ki herkes bir tertip yapılmasını ister lakin büyük bir olay değil” karşılığını verdi.

Fatih Karagümrük’ten oyuncularıyla bağlantısı kesmediğini belirten deneyimli teknik adam, “Benim için oyuncu bağlantıları daha kıymetli diye söylemiştim. Yeni kuşak teknik adamlar bu mevzuda daha profesyonel bakıyor futbola. Karagümrük’ten ayrılmama karşın birçok oyuncuyla hala görüşüyorum” dedi.

Gelecek planları hakkında konuşan Volkan Demirel, “Eğer imkanlar olursa yurtdışında da ülkemizi temsil etmek isterim. Hiçbir vakit hocalık yapmak için çalışmayacağım. Başıma yatan bir proje gördüğüm vakit her vakit başarılı olmak için uğraşacağım. Hedefim Türk futboluna yardımcı olmak. Her şeyde adım adım ilerlemek gerekiyor. Ben artık Premier Lig’e gideceğim dersem olmaz. Gidemem de esasen zira şu an o denli bir donamımım yok” açıklamasını yaptı.

Süper Lig’de ekiplerin takım kaliteleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Volkan Demirel, “Büyük gruplar transferler ile güçlendiler. Bu da seyirciyi tribüne çekiyor. 4 büyüklerin hepsi seyirci ile baskı sağlıyor. Başakşehir, Adana Demirspor ve Konyaspor’un da birinci 7’de olacağını düşünüyorum. Bizim ligimiz güç bir lig, buraya gelen oyuncuların uygun seçilmesi gerekiyor. Grup ve hoca ne yapacağını biliyorsa ona nazaran oyuncular alınmalı. Konyaspor ile Başakşehir’in hocaları geçen yıldan beri grubun başındalar. Bu yıl geçtiğimiz dönemin üzerine koydu iki kadro da. Biz geçen sene en kolay Başakşehir ile Konyaspor’u tahlil ettik zira ne yaptıklarını biliyorlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir