WhatsApp pişmanlarına müjde! Mesaj silmeye ek bir özellik geliyor…

WhatsApp kullanıcıları yakında gönderdikleri bildirileri daha sonra düzenleyebilecek. Ancak şimdilik bu özellik herkes için hayata geçmeyecek üzere görünüyor. Chip’in haberine nazaran düzenleme özelliği iPhone kullanan WhatsApp kullanıcılarının hizmetine girecek.

WhatsApp kullanıcıları bir ileti gönderdikten sonra bu bildirisi menü seçeneklerini kullanarak düzenleyebilecekler. Düzenlenen bildirilerin yanında “düzenlendi” ibaresi karşı tarafta belirecek. Buna ek olarak WhatsApp kullanıcılara gönderdikleri bildirileri 15 dakika içinde değiştirme imkanı verecek. Bu şimdi ileti düzenleme seçeneğinin birinci versiyonu olduğundan ötürü, yalnızca metin tabanlı iletileri düzenlemeye müsaade veriyor. İmaj, doküman yahut görüntü içeren bildiriler düzenlenemeyecek.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg WhatsApp hakkında yaptığı bir açıklamada, “WhatsApp, küme sohbetleri de dahil olmak üzere hem iPhone’larda hem de Android’de çalışan uçtan uca şifreleme ile iMessage’dan çok daha özel ve inançlıdır. WhatsApp ile ayrıyeten tüm yeni sohbetleri bir düğmeye dokunarak kaybolacak biçimde ayarlayabilirsiniz. Ve geçen yıl uçtan uca şifrelenmiş yedeklemeleri de tanıttık. Tüm bunlar iMessage’da hala yok” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir