Bakan Mehmet Kasapoğlu Paylaştı: Deprem Bölgesindeki Vatandaşların Hizmetindeki Tesisler Hangileri?

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7 büyüklüğünde meydana gelen sarsıntı birçok kentte felakete yol açtı. 3000’den fazla sayısıda vatandaşımızı kaybettiğimiz dehşetli sarsıntının bilançosu da saatler geçtikçe ağırlaşıyor. Merkezi Kahramanmaraş olan afetle  Hatay, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’da birçok konut ve iş yeri yerle bir oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu soğuk havanın tesirli olduğu zelzele bölgesinde vatandaşlara hizmet veren tesisleri duyurdu.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.5 büyüklüğündeki iki sarsıntı tüm Türkiye’nin ciğerini yaktı. Binlerce vatandaşın uykusunda yakalandığı sarsıntı 10 vilayette tesirli oldu.

3419 vatandaşımızın hayatını kaybettiği vahim sarsıntının enkazından kurtarılan her vatandaş içimize biraz da olsa umut doğuruyor.

Enkaz altındaki vatandaşlara ulaşmaya çalışan arama kurtarma grupları de olumsuz hava kaideleriyle gayret ediyor.

Saatler geçtikçe, artçı sarsıntılar tesirli epeyce felaketin boyutu da artıyor. 5 bin 775 binanın yıkıldığı açıklanırken 20 bin 534 vatandaşımızın yaralı olduğu söz edildi.

Deprem bölgesinde yaşayan binlerce vatandaşımızın meskenlerinin birçoğu yaşanan sarsıntıların akabinde ya hasar aldı ya da büsbütün yıkıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla depremzedelere hizmet veren tesisleri paylaştı.

Hatay’da Hizmet Veren Tesisler

Adıyaman’da Hizmet Veren Tesisler

Kahramanmaraş’ta Hizmet Veren Tesisler

Gaziantep’te Hizmet Veren Tesisler

Şanlıurfa’da Hizmet Veren Tesisler

Kilis’te Hizmet Veren Tesisler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir