Cumhurbaşkanı Erdoğan: 28 Mayıs ile birlikte yeni kapılar açılacak

Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas’ta halk buluşması programında konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Havası sert insanı mert olan Sivasımızı yürekten selamlıyorum. Maşallah ne bu coşku? Sayısı istedim. Ne kadar dedim. Evet şu anda Emniyet sayısını sizlere açıklıyorum; yol uzunluğu olanlarla bir arada 100 bin. Siyasette ben Sivas’ta bu türlü bir süper coşkuyu yaşamamıştım. Bugün bir obursunuz. Biliyorum ki Pazar gününe hazırlık yapıyorsunuz. Sandıkları patlatmaya var mısınız? Bunu halledeceksiniz anlıyorum. Aslında Cumhur İttifakı beşin dördünü aldı. Keşke oburunu de alsaydınız. Beşte beş yapabilirdiniz. Fakat değerli değil, değerli olan Pazar. Biz sizinle pazara değil mezara gidiyoruz. Bizleri 4 yıllık hasretin akabinde kucaklaştıran Rabbime hamdolsun.

“HIZLI TREN ÇİZGİSİ KARS’A KADAR UZAYACAK”

Hızlı tren çizgimizi 1 ay boyunca fiyatsız yaptık. Sivaslı kardeşlerimiz artık süratli trenle Ankara’ya 2 saatte gidiyor. Süratli trenin rahatlığını başka vilayetlerimize de götüreceğiz. Bu çizgisi Kars’a kadar uzatacağız.

Demir ipek yolu olarak tabir edilen bu sinirle bölgemizde dünya çapında değere sahip stratejik bir soluk borusu açacağız. Tüm bunları CHP Genel Lideri üzere can Azerbaycan’ı devre dışı bırakarak değil; Azerbaycanlı kardeşlerimizle omuz omuza yapacağız. Nasıl Karabağ’ı birlikte özgürleştirdiysek, Türkiye’yi doğu batı ortasında bir güç merkezi yaptıysak. Azerbaycanlı kardeşlerimizle ulaşım, altyapımızı da geliştireceğiz. İ

“SİNAN BEY’İN KARARI GÜZEL OLSUN”

Dün Türk Cumhuriyetleriyle işbirliğinin geliştirilmesini savunan Sinan Oğan Bey’in, ikinci çeşitte şahsımızı desteklemesi bunun son örneğidir. Terörle uğraşımızı yakında bilen Sinan Bey’in kararı güzel olsun.

“SİVAS BİR KERE DAHA YAKIŞANI YAPTI”

14 Mayıs seçimlerinde Sivas bir defa daha yakışanı yaptı. Vekillikte yüzde 72 oy oranıyla tercihinin Cumhur İttifakı olduğunu ortaya koydu. Her birinize, sevginiz ve dayanağınız için teşekkür ediyorum. Bize oy versin vermesin, tüm Sivaslılara şükranlarımı sunuyorum.

Gönlümüz tüm seçmenlerin tercihlerine mazhar olmayı ister. Seçmene bilgisiz demenin kitabımızda yeri yok.

Depremzedelere hakaret edenlerin insanlıkla alakası olmaz.

28 Mayıs ile birlikte ülkemizin önünde inşallah yesyeni kapılar açılacak. Dünyada tüm ülkelerle irtibatlarımızı en hoş biçimde götürdük, götürüyoruz. Ülkemizi Türkiye Yüzyılı gayelerine de biz ulaştıracağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir