En büyük hayali okula gitmek! Nakşin protez istiyor

Tuşba ilçesinde yaşayan Ayfer-Mustafa Özdemir çiftinin 5 çocuğundan en büyüğü Nakşin Özdemir, doğuştan dirsek altından kolları ve diz altından bacakları olmadan dünyaya geldi. İsmail Hakkı Tonguç Ortaokulu öğrencisi olan ve her yıl takdir dokümanı aldığını belirten Nakşin Özdemir, kolları ve bacakları olmadığı için 7’nci sınıfta da meskende eğitim görüyor. Tuşba Şehit Ömer Halisdemir İlkokulu’nda misyonlu özel eğitim öğretmeni Gülperi Eşin, 3 yıldır haftada 2 gün evine gelip Nakşin’e eğitim veriyor. Nakşin, kendisiyle yakından ilgilenen çok sevdiği öğretmenine bu yıl yine kavuşmanın memnunluğunu yaşadığını söyledi.

YARDIM BEKLİYOR 

Sosyal bilgiler, matematik, Türkçe gibi tüm dersleri öğretmeniyle çalışan Nakşin, kalemi kollarıyla tuttuğunu ve en büyük isteğinin protez olduğunu söyledi. Arkadaşlarıyla yürüyüp, oyun oynamak istediğini belirten Nakşin, protez takılması için yardım isteyerek, “7’nci sınıfta okuyorum. Öğretmenlerim eve gelerek bana eğitim veriyor. Öğretmenimi çok özlemiştim. Futbolcu olmak istiyorum. Bu bahiste hayırseverlerden dayanak bekliyorum” dedi.

‘PROTEZ İÇİN 5 MİLYONA İHTİYAÇ VAR’

İnşaat emekçisi Mustafa Özdemir, oğluna protez kol ve bacak yaptırmak için maddi imkanının olmadığını belirterek, “Eğer protez takılırsa yürüyebilecek, okuluna gidebilecek. Öğretmeni her gün meskene gelerek eğitim veriyor. Elektronik protez çok kıymetli olduğu için imkanımız yetmiyor. Protezin maliyeti 5 milyon TL’yi geçiyor. Tekraren Ankara’ya doktora götürdüm lakin artık benim de imkanım kalmadı. Hekimler, Nakşin’e protez takılırsa yürüyebileceğini söylediler. Çocuğuma protez takılması için devlet yetkilileri ve hayırseverlerden yardım bekliyorum. Bununla ilgili Van Valiliği’ne de yardım için dilekçe verdik. İnşallah hoş bir sonuç çıkar” diye konuştu.

‘BİRBİRİMİZE SARILDIK, HASRET GİDERDİK’

Özel eğitim öğretmeni Gülperi Eşin ise “3 yıldır bir arada ders yapıyoruz. Çok özverili ve başarılı bir öğrencimiz. Yazıyı da kendisi yazabiliyor, tıpkı vakitte okuma-yazması da pek düzgün. Her yıl takdir evrakı alıyor. Nakşin, okuluna gidip arkadaşlarıyla beraber oynamak istiyor. Beni çok seviyor, ben de onu çok seviyorum. Çok özlediği için meskene gelir gelmez bana sarıldı. Birbirimize sarıldık, hasret giderdik. Bu sene de bir aksilik çıkmazsa birlikte eğitim öğretim göreceğiz. Çalışkan ve efendi bir öğrencim. Ödevlerini de her vakit yapıyor. Derslerine de iştiraki çok iyi” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir