Fenerbahçeli Joao Pedro’dan Galatasaray sözleri

Süper Lig’in 8. haftasında 2 Ekim Pazar günü deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacak olan Fenerbahçe’de Cagliari’den transfer edilen Brezilya asıllı İtalyan futbolcu Joao Pedro bugün gerçekleştirdikleri idman sonrasında açıklamalarda bulundu.

30 yaşındaki forvet oyuncusu, transfer periyodunda adının Galatasaray’la anılmasıyla ilgili gelen soruyu “En uygun yanıtı burada olarak verdim” diyerek yanıtladı.

JOAO PEDRO’NUN ÖNE ÇIKAN AÇIKLAMALARI:

“Takımımız yeterli gidiyor, son maçta da bunu gösterdik. Grupta birlik havası hakim. Kompakt ve ne yaptığını bilen bir ekip imajı veriyoruz. Güzel yolda olduğumuzu düşünüyorum.”

“Brezilya’da daha teknik bir futbol oynanıyor”

“Brezilya’da biraz daha teknik bir futbol oynanıyor. İtalya’da taktiksel açıdan çok çalışılmış bir futbol var. Buraya gelmeden evvel daha evvel Türkiye’de oynamış isimlerle konuşmuştum. Oyun açısından beni şaşırtan bir durum olmadı.”

“Benim için kıymetli olan kadroya adapte olmak”

“Fiziksel manada maçlar oynadıkça %100’üme ulaşacağım. Benim için değerli olan ülkeye ve gruba adapte olabilmek. 8 sene bir kadroda oynadıktan sonra nereye giderseniz gidin, adapte olmak kolay olmuyor. Brezilya’da Fenerbahçe’nin büyüklüğünü biliyordum, çok uzakta bile olsam bunları görebiliyorsunuz. Şampiyonluk için oynayan ve taraftarların büyük takviye verdiği bir kulüp olduğunu biliyordum, beni buraya getiren şeyler de bunlar oldu.”

“En güzel cevabın burada olmam olduğunu düşünüyorum”

“Transfer sürecinde spekülasyonların olması olağan. Çok fazla şey konuşuldu lakin en yeterli yanıtın burada olmam olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe’den teklif gelince transfer süreci çok çabuk gelişti. Farklı bir lige geldim, 8 yıl sonra farklı bir lige gelince adaptasyon kolay olmuyor. Yalnızca futbol değil, özel hayat da kıymetli oluyor lakin bu kararın ne kadar hakikat olduğunu görüyorum. Fenerbahçe’ye gelerek en yanlışsız kararı verdiğimi düşünüyorum.”

“Her maçta inanılmaz bir atmosfer oluyor”

“Taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. Onların dayanağını, tutkusunu hissetmek bizim için inanılmaz bir his. Kendi konutumuzda oynadığımız her maçta inanılmaz bir atmosfer oluyor lakin içeriden hissetmek çok daha farklı.”

“Hocamızla dalga geçiyoruz işiniz çok güç diye”

“Takımımız âlâ gidiyor, son maçta da bunu gösterdik. Grubumuzda birlik havası hakim. Hocamız çok talepkar. Bu da doğal ki oyuncuların onun istediği fikirleri en düzgün biçimde uygulamasını sağlıyor. Son maçımızda çok konum ürettik. Âlâ bir yoldayız. Takımımız çok geniş. Hatta gülerek hocamızla dalga geçiyoruz işiniz çok sıkıntı diye. Birbirimizin düzeyini yükseltiyoruz. Büyük ekip budur. “

“Gol atmak için çok çalışıyorum”

“Takımımızın birinci penaltıcısı Enner Valencia. Son maçta kaçırdığım penaltıdan sonra üzüldüm, benim de gol atmaya gereksinimim var. Fakat maçta buna takılı kalmadım. Fenerbahçe’de oynadığım sürece ulusal ekibin beni izlememesi mümkün değil. Bu türlü büyük bir ekipte oynarsanız kesinlikle izleniyor olacaksınız. Gerisi benim performansıma kalmış. Gol atmak için çok çalışıyorum, özgüvenliyim.”

“Alex’in oynadığı derbileri izlemiştim”

“Gençken çok fazla derbi izlemiştim, Galatasaray’a karşı olan Alex’in oynadığı derbileri de izlemiştim. Şu an tek hedefimiz Beşiktaş derbisine en güzel biçimde hazırlanmak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir