Mansur Yavaş’tan adaylık sorusuna canlı yayında çok konuşulacak yanıt: Kabul edebilirim

Gözler 6’lı Masa‘nın 2 Mart Perşembe günü “Cumhurbaşkanı adaylığı” gündemiyle bir ortaya geleceği toplantıya çevrildi. Altı önder, birinci sefer isimler üzerinden adaylık değerlendirmesi yapacak. Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, FOX TV’de İlker Karagöz’ün sorularını yanıtladı.

“6’LI MASA EN UYGUN KARARI VERECEĞİNE İNANIYORUM”

Yavaş adaylıkla ilgili bir soruya karşılığında, “Genel Liderimiz aday olursa ardındayız, 6’lı Masa öteki bir aday çıkarırsa tekrar gerisindeyiz fakat 6’lı Masa öteki bir karar alırsa benim bu türlü bir talebim yok fakat misyon olarak kabul edebilirim, bu türlü bir karar oy birliği ile alınırsa. 6’lı Masa’nın en uygun kararı vereceğine inanıyorum. İşime odaklıyım” dedi.

KILIÇDAROĞLU İLE AKŞENER GÖRÜŞTÜ

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener iki partinin ortasındaki karşılıklı açıklamalar ve cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmaları sürerken dün bir ortaya geldi. Akşener, Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin akabinde Saadet Partisi başkanı Temel Karamollaoğlu ile kendi makamında bir ortaya gelmişti. Basına kapalı yapılan toplantı yaklaşık bir saat sürmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir