MHP ilk mitingini Mersin’de yaptı

MERSİN (İGFA) – MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, mahallî seçimler için alana indi.

Mitinglerine Misak-ı Ulusal’ın ilan edilişinin 104’üncü yıl dönümünde başlayan Bahçeli, lokal seçimlere yönelik partisinin birinci mitingini Mersin’de düzenledi.

“CHP SINIFTA KALMIŞTIR”

“Geride kalan 5 yıllık hüsran periyodunun telafisi gerek” diyen Bahçeli, “Aldatma ve anafor siyasetine son verilmelidir. CHP siyaseti sınıfta kalmıştır. Yapmaayan gitmeli, yapacak olan gelmelidir” diyerek Mersin’in geleceği için el ele, gönül gönüle, omuz omuza vererek, önümüzdeki 5 yıl için olur ve onay istedi. “Bugünkü CHP iflas etmiştir” diyen Bahçeli, “CHP esirdir, işgal edilmiştir” dedi.

Serdar Soydan ile Mersin’de yarışa girecek olan MHP’nin, Mersin’deki ilçe adaylarını da tek tek açıklayan Bahçeli, palavra ve yıkım belediyeciliğinin 63 günü kaldığını belirterek, takviye istedi.

“ABD, SURİYE VE IRAK’TAN ÇEKİLMELİ”

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, ABD’nin Suriye ve Irak’taki varlığının gayrimeşru olduğunu söyledi. “ABD, Irak ve Suriye’deki varlığımızdan bölücü terör örgütüne karşı icraatlerimizden rahatsızdır” diyen Bahçeli, “Teksas krizinden sonra ABD’nin komşu ülkelerdeki varlığı gayrimeşrudur. ABD, Suriye ve Irak’tan büsbütün çekilmelidir” diye konuştu.

Bahçeli, “MHP ve Cumhur İttifakı var olduğu sürece Türkiye Yüzyılı gayeleri hayata geçecek, tarihi istikamet verecektir” dedi.

MHP Başkanı’nın bir sonraki durağı partisinin 2019’da büyükşehir belediyesini kazandığı Manisa olacak. 4 Şubat’ta Cumhuriyet Meydanı’nda iletilerini verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir