Muhittin Böcek’ten adaylık sinyali

ANTALYA (İGFA) – Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Anadolu Hemşeri Dernekleri Platformu ve Yörük Türkmen Dernek temsilcileriyle sabah kahvaltısında buluştu. Lider Muhittin Böcek, dernek temsilcileriyle 3-5 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleştirilen 2. Memleketler arası Antalya Yörük Türkmen Şenliğini kıymetlendirdi. Lider Muhittin Böcek, hemşeri derneklerine Yörük Türkmen Şenliğine iştiraklerinden ve verdikleri dayanaklardan ötürü teşekkür etti.

HEMŞERİ DERNEKLERİ ÖNEMLİ

Antalya’nın kültür-sanat kenti olması noktasında değerli çalışmaları olduğunu aktaran Muhittin Böcek, vazifeye geldiğinde 2 şenliği olan Antalya’ya gastronomi, hobifest, kitap fuarı ve Yörük Türkmen Şenliği üzere tüm vatandaşlara hitap eden şenlikler kazandırdıklarını söyledi. Bu tıp aktifliklerin gerçekleştirilmesinde hemşeri derneklerinin ehemmiyetine değinen Lider Böcek, “Antalya Türkiye’nin farklı noktaları yanısıra dünyanın dört bir yanından konuklarımıza mesken sahipliği yapıyor. Bu üzere kültür sanat aktiflikleri çok kıymetli. Daima birlikte Antalya’mız için çok hoş çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

GELECEK YILLARDA BÜYÜTECEĞİZ

Antalya’nın ağır bir göç aldığını aktaran Muhittin Böcek, “Geçtiğimiz günlerde Antalya’nın altyapısını güçlendirmek için çok kıymetli bir kredi muahedesine imza attık. Kundu bölgemizdeki arıtma kapasitemizi yüzde yüz arttıracağız. 59 milyon Eoru’luk bir kredi sağladık. Kentin gereksinimlerine yönelik tüm çalışmalarımızı ağır bir biçimde yürütüyoruz. İşimiz çok, yolumuz uzun. Yörük Türkmen Festivali’ne verdiğiniz katkıdan ötürü sizlerle bir ortaya gelerek, eksilerimiz ve artılarımızı kıymetlendirmek istedik. İnşallah gelecek yıllarda bu etkinliğimizi daha da büyüterek Karaalioğolu Parkı içerisinde gerçekleştirmek istiyoruz” diye konuştu.

65 ÜSTÜ VATANDAŞLARA FİYATSIZ ULAŞIM DEVAM

Başkan Muhittin Böcek, toplantıda hemşeri dernekleri liderlerinin Antalya’nın farklı sıkıntılarına yönelik sorularını da yanıtlandırdı. Lider Muhittin Böcek, toplu ulaşımda Antalya’ya 62 halk otobüsü kazandırdığını belirterek, yeni otobüs muştusu de verdi. 50 yeni otobüs alıyoruz diyen Lider Muhittin Böcek, “Ben vazifeye geldiğimde mazot 5 TL’ydi bugün 40 TL’ye dayandı. Birtakım kentlerde 65 yaş üstü vatandaşların otobüslere fiyatsız bindirilmesi kaldırıldı. Lakin ben kaldırmayacağım. Bu beşerler Antalya’yı tercih etmiş gelmiş. Ulaşım bölümüne elimden gelen dayanağı veriyorum” dedi.

DERNEKLERDEN TEŞEKKÜR

Antalya Burdurlular Derneği Genel Sekreteri Hüseyin Yamacı, geçen yıla oranla Yörük Türkmen Festivali’nin çok büyük iştirakle gerçekleştiğini belirterek, Lider Muhittin Böcek ve şenliğe katkı koyan herkese teşekkür etti. Antalya Giritliler Derneği Lider Cem Çon ise Antalya Yörük Tipken Festivali’nin şu ana kadar gördüğü en düzgün açık hava aktifliği olduğunu belirterek, “Ben bir Giritli olarak, Yörüklerdeki tutkuya hayran kaldım. Son gün hava yağışlı olmasına karşın birçok kişi alandan ayrılmadı. Ben yağmurdan kaçarken, birçok vatandaş alana gitmeye çalışıyordu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir