Stormy Daniels ilk kez konuştu: ‘Trump artık dokunulmaz değil’

ABD eski Lideri Donald Trump hakkında ceza davası açılmasını sağlayan eski porno oyuncusu Stormy Daniels, Trump’ın 4 Nisan’da Manhattan’da hakim karşısına çıkmasının akabinde birinci sefer ABD basınına konuştu. “Trump’ın bana karşı işlediği cürümler sebebiyle mahpusa girmesi gerektiğini düşünmüyorum” diyen Daniels, “Kral, tahttan indirildi. Trump, artık dokunulmaz değil” sözlerini kullandı.

The Guardian’ın gazetesinin aktardığına nazaran, Fox Nation’dan Piers Morgan’a bir buçuk saatlik bir röportaj veren Stormy Daniels, Morgan’ın “Trump’ı mahkemede görmek size kendinizi nasıl hissettirdi” sorusuna, “Yaptığı şeyler yanına kâr kalacak, olanlardan sorumlu tutulmayacak diye düşünmüştüm” cevabını verdi.

‘DOĞRUYU SÖYLEYEN TEK KİŞİ BENİM’

Daniels, “Kral, tahttan indirildi. Artık dokunulmaz değil. İş tarifiniz ne olursa olsun, lider olun ya da olmayın hiç kimse dokunulmaz olmamalı. Eylemlerinizden sorumlu tutulmalısınız” dedi. Davanın kabul edilmesi halinde söz vermeye hazır olduğunu söyleyen Daniels, “Saklayacak hiçbir şeyim yok. Doğruyu söyleyen tek kişi benim” sözlerini kullandı.

Ne olmuştu?

Stormy Daniels, Trump ile cinsel bağlantıya girdiği tezi konusunda ‘sessiz kalması’ için 2016 yılında 130 bin dolar ödeme karşılığında bir muahedeye imza attığını söylemişti. Trump, Daniels’ın argümanlarını yalanlarken, Trump’ın 2016’daki seçim kampanyasından evvel avukatlığını yapan Michael Cohen, Daniels’a Trump ismine kendi hesabından 130 bin dolar ödeme yaptığını doğrulamıştı. Cohen, Trump şirketleri tarafından daha sonra kendisine ikramiyelerle yaklaşık 420 bin dolar geri ödeme yapıldığını argüman etmişti.

Trump’ın seçim kampanyasına yönelik yürütülen soruşturmada ‘yalan söyleme’ ve ‘vergi kaçırma’ suçlamalarıyla Aralık 2018’de gözaltına alınan Cohen, mahkemede 3 yıl mahpus cezasına çarptırılarak Mayıs 2019’da cezasını çekmek üzere Otisville’deki federal hapishaneye gönderilmişti. O yıllarda federal savcılar Trump’a yönelik rastgele bir inceleme başlatmazken, Manhattan Bölge Savcılığı ‘sus payı’ ödemesi olarak bilinen soruşturmayı başlatmıştı. Savcılığın, kelam konusu ödemenin seçim kampanyası çerçevesinde yasal durumu ve ödeminin şirket kayıtlarına nasıl yansıtıldığı üzerinde inceleme yaptığı söz edilmişti.

Hakkında ceza davası açılan birinci eski ABD lideri olan Donald Trump, 4 Nisan’da Manhattan Ceza Mahkemesi’ne teslim oldu. Trump, mahkemeye varmasının akabinde kendisine yöneltilen suçlamaları dinlemesi için gözaltına alındı. Kendisine yöneltilen 34 suçlamayı da reddeden Trump, hakim karşısına çıktıktan sonra Manhattan Ceza Mahkemesi’nden ayrıldı. Duruşmanın akabinde açıklama yapan Trump, New York Başsavcılığı tarafından kendisine yöneltilen suçlamaların ‘seçim müdahalesi’ olduğunu savunan Trump, “Böyle bir şeyin Amerika’da olabileceğini asla düşünemezdim” dedi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir