Valorant, Windows 7’ye veda ediyor!

Riot Games tarafından geliştirilen taktiksel FPS oyunu Valorant kısa mühlet içerisinde birçok kullanıcıya ulaşıp hayli başarılı oldu. Oynanışın keyifli olmasının yanı sıra düşük sistem ihtiyaçları sayesinde birçok kullanıcı tarafından tercih edilen Valorant’ta ise bir periyot sona eriyor.

Valorant artık Windows 7 bilgisayarlarda oynanamayacak

Valorant Episode 6 yamasının yayına girmesiyle birlikte Riot Games, oyunun artık Windows 7 ile uyumlu olmayacağını duyurdu. Yama notlarında bu değişiklikten bahsedilmese de geliştiriciler, hile ile uğraş etmek için Windows 10’dan eski sistemlerle oyunun uyumluluğunu kaldırmış durumda.

Valorant topluluğundan bir kişi, bu durumu Twitter’da gün ışığına çıkardı. Yeni yama ile birlikte Windows 7’de oynanamaz hale gelen Valorant’ın yama notlarında bu bilginin paylaşılmamış olması ise tartışma yarattı. Riot Games’in oyunda hile yapanların evvelden ikaz almaması için bu duruma yama notlarında yer vermediği düşünülüyor.

Bu oyunlar artık alınmaz! Steam’den devasa zam

Şirket, Kasım 2022’de hile tedbire yazılımı Riot Vanguard ile uyumlu olmayan sistemleri devre dışında bırakmıştı. Fakat görünen o ki, hile tedbire sisteminin tam olarak verimli çalışması için Windows 7’nin büsbütün oyundan çıkarılması gerekiyor.

Riot Vanguard sistemi geçtiğimiz devirde oyunda hile yapanlara karşı büyük faydalılık gösterdi. Özellike rekabetçi modda oyun tecrübesinin daha üst seviye yaşanmasını sağlayan sistem, hile yapan oyuncuları devre dışı bırakıyor. Böylece Valorant oyunu içerisinde çok daha sağlıklı bir ortam yaşanması sağlanıyor.

Valorant’ta 6.0 yaması ile ayrıyeten birçok yenilik de oyuna katıldı. Lotus ve yeni kostüm paketlerine kavuşan oyunda tıpkı vakitte yeni bir Battle Pass ve sıfırlanmış rank sistemi yerini aldı. Oyuna yeni dönemde da devam etmek isteyen şahıslar ise sistemlerini güncellemek zorunda kalacak. Pekala siz Valorant hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir