Zaniolo’nun annesi konuştu: Oğlum deli ya da hain değil

Galatasaray’ın sürpriz bir atakla 15 milyon Euro’ya takımına kattığı Nicolo Zaniolo‘nun annesi Francesca Costa, transferin perde ardını Corriere dello Sport‘a anlattı. Roma taraftarına seslenen Costa “Oğlum mecnun ya da hain değil. Olmadığı biri üzere resmedildi. O da her insan üzere yanlışlar yaptı. Öbürleri da yapıyor. Hepimiz yapıyoruz. Konferans Ligi finalinde gol atmasının akabinde ayrılık ihtimallerini düşündük. Lakin transferine müsaade vermek için 50-60 milyon Euro istediler. Bu türlü bir teklif gelmedi. Biz de kaldık” dedi.

Francesca Costa, oğlu Zaniolo’nun neden Galatasaray’ı seçtiğini de açıkladı

“Roma’da maaşında güzelleştirme yapılmasını bekliyordu. Bütün oyuncuların kontratları yenilendi fakat Nicolo için bir teşebbüste bulunmadılar. Projenin bir modülü olmadığını, dışlandığını hissetti. Bournemouth’un 5 milyon Euro teklif ettiği haberleri hakikat değil. Milan ya da Tottenham’a transfer olmak için maaşını düşürmeye bile hazırdı, fakat kulüpler Roma ile anlaşamadı. Galatasaray’ı seçtik zira Roma onu yarı yolda bıraktıktan sonra Nicolo’ya onu çok istediklerini hissettirdiler. Zaniolo, küllerinden yine doğmak için Galatasaray’ı seçti.”

Zaniolo’ya, eski kulübü Roma’nın taraftarı büyük reaksiyon göstermişti. Costa, “Roma taraftarına kızgın değiliz. Bizi çok eleştirdiler fakat bu, onların kabahati değil. Kendilerine açıklanana inandılar” diye konuştu.

Ülkesine Döndü

Zaniolo, resmi imzanın akabinde Nef Stadyumu’na gelerek depremzedelere gönderilecek gereçler için yardım etmişti. Roma’ya uçan yıldız oyuncu, özel işlerini halledip, eşyalarını alarak geri dönecek ve Florya Metin Oktay Tesisleri’nde lig için idmanlara başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir