Zeynep Bastık Selin Ciğerci’ye yapılan saldırıya tepki gösterdi: Hiç mi değişmeyeceğiz…

Müzikçi Zeynep Bastık, Konya’da kendi ismini taşıyan hoşluk merkezinin açılışını yapan iş insanı ve toplumsal medya fenomeni Selin Ciğerci’ye yapılan taarruza reaksiyon gösterdi.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Ciğerci’ye takviye veren Bastık, şunları söyledi:

“Ülkemizde yaşanan en büyük felaketten ve kaybettiğimiz onlarca vatandaşımızdan sonra her gün diğer bir kötülükle baş etmeye çabalarken, umudumuzu ve akıl sıhhatimizi yerinde tutmaya çalışıyoruz biz. Zati her şey gereğince zorken bu sabah Selin Ciğerci’nin ve çalışma arkadaşlarının Konya’da başına gelen olaya inanmak istemiyorum. Kimseye ziyanı olmayan birine duyulan bu şok edici öfke… Hiç mi değişmeyeceğiz.”

Trans bayan Selin Ciğerci, baba tarafından memleketi olan Konya’da, açılışını yapacağı kendi ismini taşıyan hoşluk merkezinde hücum teşebbüsüne maruz kaldı. Ciğerci, hoşluk merkezinin bir şubesini Konya Meram’da açacağını toplumsal medyadan duyurunca çok sayıda kişinin tehditleriyle karşılaştı. Nefret telaffuzunda bulunan kalabalık bir küme Twitter’da ‘Selin Ciğerci’yi Konya’da istemiyoruz’ diyerek reaksiyon gösterdi.

Konya’da istenmediğine dair paylaşımları gören Ciğerci, bir görüntü yayınlayarak reaksiyonlardan ötürü ıstırap duyduğunu söylemişti. Ciğerci, açılış için Konya Meram’a gittiği saatlerde kalabalık bir küme sokakta toplandı ve tekbir getirerek “Konya’dan defol” formunda sloganlar attı. Uzun müddet yansılarını sloganlarla devam ettiren küme, daha sonra hoşluk merkezine yanlışsız yürümeye kalkınca polis müdahale etti. Açılış sonrası salon, güvenlik gerekçesiyle kapatıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir