Atatürk’ü sevenleri ‘kâfir’ ilan eden Musa Ebu Cafer, Cumhuriyet dönemini de hedef aldı: Münafıklar en büyük düşmanlardır

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü sevenleri “kâfir” ilan eden ‘Musa Hoca’ lâkaplı Musa Ebu Cafer’in Cumhuriyet devrini de gaye aldığı ortaya çıktı. Cafer, “İşte bunlar asıl düşmandır. O münafıklar ki cehennemin en alt katmanında olacaklardır” dedi.

Cumhuriyet’ten Mehmet Oflaz‘ın haberine göre Musa Ebu Cafer, “Davet Minberi” isimli YouTube kanalında yayımlanan “Münafıkları Tanıyalım” başlıklı videoda Musa Ebu Cafer’in Cumhuriyet periyodunu gaye aldığı ortaya çıktı. “Bunlar İslamı kökünden yıkmaya çalışmışlar. Müslümanlara ağır darbeler vurmuşlar. Şeriatı yeryüzünden silmeye çalışmışlar” diyen Cafer, şunlar söyledi:

“Münafıklar en büyük düşmanlardır. Onlardan sakın. Zira ziyanları büyük oluyor. İslam tarihinde Müslümanlara çok büyük darbeler vuranlar münafıklar olmuşlar. Müslüman üzere görünen, Müslüman üzere konuşan, namaz kılan, Müslümanlarla bir arada dini noktada ibadetlere giren kimseler olmuşlar ki daha sonra bunlar İslamı kökünden yıkmaya çalışmışlar. Müslümanlara ağır darbeler vurmuşlar. Şeriatı yeryüzünden silmeye çalışmışlar. Hilafeti kaldırmışlar. Cumhuriyetin birinci yıllarında olduğu üzere. Birinci kuranların yaptığı üzere. Müslüman üzere görünüp Müslümanları kesenler, âlimlerini kesenler, dinlerini yasaklayanlar, şeriatlarını, halifelerini, Kuranlarını kaldıranlar bu insanlardı. İşte bunlar asıl düşmandır. O münafıklar ki cehennemin en alt katmanında olacaklardır.”

Savcılara davette bulundu

Atatürkçü Niyet Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, Musa Ebu Cafer’in Cumhuriyet periyodunu maksat alan açıklamasını değerlendirdi. 

Bozkurt, “Kendini ‘Musa Hoca’ diye tanıtan ar ve edep mahrumu bir hadsiz Cumhuriyetimiz’in kurucusu Atatürk’e ve periyodun devlet adamlarına hakaretler yağdırmış. Kendine ‘Hoca’ diyen bu edepsiz; ‘… Şeriatı yeryüzünden silmeye çalışmışlar. Hilafeti kaldırmışlar. Cumhuriyetin birinci yıllarında olduğu üzere. Birinci kuranların yaptığı üzere. Müslüman üzere görünüp Müslümanları kesenler, âlimlerini kesenler, dinlerini yasaklayanlar, şeriatlarını, halifelerini, Kuranlarını kaldıranlar bu insanlardı. İşte bunlar asıl düşmandır. O münafıklar ki cehennemin en alt katmanında olacaklardır’ kelamlarını edebilmiş… Yazık ki, son yıllarda bu ‘adam’ın benzerilerini sıklıkla gördük, görüyoruz” dedi. 

“Kendine ‘Musa Hoca’ diyen bu hadsizin böylesine pervasızca konuşma hamasetini nereden, kimlerden aldığı ortada ise de, asıl sorun; hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhuriyet Savcıları’nın bunlar hakkında neden derhal yasal süreç yapmadıklarıdır” diyen Bozkurt, şu tabirleri kullandı:

“‘Güneş balçıkla sıvanmaz’ elbette. Elbette bu üzere hadsizlerin küfür ve hakaretleri Atatürk’ün büyüklüğüne zerre halel getirmez. Lakin bu hayasızlar bu kin ve nefret telaffuzları ile Atatürk’e, prensip, ihtilal ve yapıtlarına sonsuz bir minnet ve hürmet ile bağlı olan milletimizin kahir ekseriyetinin hislerini incitmekte, halkımız ortasına nifak sokmakta, 100 yıldır Cumhuriyetimiz’i yıkmak isteyen emperyalizmin değirmenine su taşımaktadır. Bu ihanete müsaade verilemez, verilmemelidir. Yetkilileri misyonlarını yapmaya çağırıyoruz.”

Atatürk’ü sevenleri ‘kâfir’ ilan etmişti

 14 Kasım 2018 yılında Atatürk’e ait söylediği, “Atatürk’ü benimseyen, onu seven, onun unsurlarını benimseyen kimselere de nasihatim şudur. Tövbe ediniz. Tövbe etmeyecek olursanız vallahi Allah’ın karşısına kâfir olarak çıkarsınız Allah korusun. Zira bu türlü bir şahsiyet İslam’ı ortadan kaldırıp yerine Cumhuriyeti ve laikliği getiren bir şahsiyettir. Bu türlü bir insanı Müslüman nasıl sevebilir?” sözleri geçtiğimiz günlerde gündem olmuştu. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir