Rusya’dan Antalya’ya ‘seferberlik’ akını: Tek yön 70 bin lira!

Ukrayna ile devam eden savaş sürecinde Rusya Devlet Lideri Vladimir’in Putin’in dün kısmi seferberlik ilan edildiğini açıklamasının akabinde ülkeden ayrılanların en çok tercih ettiği kentlerin başında Antalya geliyor. Türk Hava Yolları’nın Moskova başta olmak üzere bu ülkeye neredeyse tüm seferleri dolarken, öteki hava yolu şirketlerinde de yer kalmadığı belirtiliyor.

YER BULMAK İMKANSIZ HALE GELDİ

Rusya’dan Antalya’ya turist getiren cins operatörlerinin yetkilileri, 18- 65 yaş ortası askere elverişli kapsamdaki erkeklere birtakım Rus hava yolu firmalarının bilet satış yasağı getirdiğini kaydetti. Bilet fiyatlarının ağır talebe bağlı önemli arttığını aktaran çeşit operatörü firmaları yetkilileri, Türk Hava Yolları’na ilişkin uçuşlarda Antalya’ya tek gidiş bilet fiyatının 70 bin TL’yi bulduğunu, birçok uçuş firmasında da 40-50 bin TL bandında olduğunu, lakin yer bulmanın neredeyse imkansız olduğunu kaydetti.

Turizm firmaları, 18- 65 yaş ortası askerliğe elverişli Ruslardan cins paketi satın almış olanlara maliyetler çıkartıldıktan sonra iade süreçleri yapılacağını açıkladı. 21 Eylül öncesinde, tarifeli uçuş bileti almış olanlara da bilet fiyatlarının büsbütün iade edileceği belirtildi.

UÇAKLARDA YER BULAMAYANLAR ARAÇLARIYLA YOLA ÇIKMIŞ

Antalya’da ikamet eden Rus vatandaşları ise yakınları ve tanıdıkları birçok ismin Antalya’ya gelmek için yola çıktığını, en çok talebin Antalya, İstanbul, İzmir vilayetlerine olduğunu kaydetti. Rusların Antalya dışında Dubai, Gürcistan üzere öteki ülke ve kentlere de yöneldiği açıklandı. Uçaklarda yer bulamayanların ise kara yoluyla araçlarıyla Antalya’ya gelmek için yola çıktığı belirtildi. Antalya’ya tatile yahut iş emelli gelen yaklaşık 30 Rus vatandaşının, Antalya Havalimanı’ndan bugünkü uçuşlarını iptal ederek uçağa binmedikleri de kaydedildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir